No products in the cart.

Rusztowanie warszawskie i kozły murarskie

Rusztowanie warszawskie i kozły murarskie

Najczęstszym wyborem nie tylko wśród firm budowlanych, ale również osób prywatnych to rusztowanie warszawskie i kozły murarskie. Powodem tak dużej popularności jest wyjątkowo szeroki wachlarz zastosowań.

Kobyłka to sprzęt użyteczny dla każdego budowlańca, majsterkowicza albo złotej rączki. Jest to wielofunkcyjny element dla stanowisk roboczych. Można je zastosować w różnoraki sposób.

ZALETY

Rusztowania doskonale nadają się do prac wewnątrz budynków podczas malowania bądź tynkowania. Świetnie sprawdzają się podczas prac budowlanych i remontowych. Ponadto, systemy te znakomicie pasują do wykonywania czynności związanych z ociepleniem, montażem, konserwacją, ciesielstwem, spawalnictwem itp.

Rusztowania warszawskie wyróżniają się niezwykłą jakością oraz funkcjonalnością. Dzięki budowie z odpornych materiałów rusztowania warszawskie są stabilne oraz bezpieczne. Nie należy jednak zapominać, że systemy wymagają utwardzonego podłoża.

Kobyłki umożliwiają prace na niewielkich wysokościach. Mogą posłużyć jako małe rusztowanie robocze. System ten składa się ze stojaków budowlanych i pomostu. Mostek roboczy z desek układany jest w dwóch płaszczyznach. Koziołki można montować w konstrukcje dwupoziomowe.

KORZYŚCI

Instalacja tego typu rusztowań przebiega łatwo i szybko, a także nie wymaga użycia specjalistycznych narzędzi. Poszczególne elementy łączy się ze sobą metodą czop-tuleja.

Zaletą takiego sposobu łączenia jest to, że nie trzeba używać śrub. To znacznie niweluje błędy, które wynikają z niedokręcenia lub przeciążenia śrub. Budowa rusztowania warszawskiego jest modułowa. Polega na łączeniu ze sobą wielu jednakowych elementów.

Rusztowania warszawskie cechują się lekkością. Dzięki temu jedna osoba jest w stanie samodzielnie je budować i przenosić. Sporym ułatwieniem jest możliwość montażu kółek jezdnych. Usprawnia to przestawianie, a także eliminuje potrzebę demontażu całości.

Koziołki mogą posłużyć jako podstawa stołu roboczego. Pozwalają rozłożyć poszczególne części, które trzeba pomalować lub przygotować. Posłużą także jako przedłużenie stołu warsztatowego. Dzięki temu obróbka materiałów staje się łatwiejsza.